11.02.2018

500 plus na cenzurowanym!

Liczba osób korzystających z programu „Rodzina 500 plus” spadła – tak przynajmniej twierdzi Elżbieta Rafalska, szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jej zdaniem w głównej mierze jest to spowodowane uszczelnieniem systemu.

Przypomnijmy, od stycznia obsługą wniosków o świadczenia rodzinne i wychowawcze w ramach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego zajmują się urzędy wojewódzkie, a nie jak wcześniej marszałkowskie. Ma to zapewnić lepszą organizację i terminowość rozpatrywania wniosków. Uszczelnienie systemu przyniosło już pierwsze efekty – według wstępnych danych liczba osób korzystających z programu „Rodzina 500 plus” spadła. Na koniec grudnia wyniosła ona w przybliżeniu 3 mln 654 tys.  Dla porównania, jeszcze pod koniec września ubiegłego roku MPiPS szacowało, że ze świadczenia korzysta ponad 3,99 mln dzieci – a więc około 340 tys. więcej, niż obecnie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły