80-latka zgubiła się. Pomógł kierowca MPK

17.09.2018

80-latka zgubiła się. Pomógł kierowca MPK

Dzięki informacji od kierowcy autobusu MPK, częstochowscy strażnicy miejscy pomogli 80-letniej kobiecie, która się zgubiła i nie wiedziała, gdzie jest.

Dyżurny straży miejskiej odebrał telefoniczne zgłoszenie od kierowcy MPK. Mężczyzna poinformował, że w jego autobusie znajduje się starsza kobieta, która prawdopodobnie się zgubiła i nie wie, co dalej robić. Funkcjonariusze szybko dotarli na ul. Orzechowskiego, gdzie znajdował się autobus. Po rozmowie z kobietą ustalili, gdzie mieszka jej córka. 80-letnia kobieta została dowieziona i przekazana pod jej opiekę.

To już kolejny przykład, gdy starsza kobieta zgubiła się na terenie Częstochowy. Kilka dni temu częstochowscy strażnicy miejscy pomogli przy ul. Focha pani, która wyszła z mieszkania i nie wiedziała, jak do niego wrócić.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje, aby  małe dzieci i osoby starsze zawsze miały przy sobie karteczkę z numerem telefonu do najbliższego członka rodziny.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły