…a może zostać policjantem?

06.02.2017

…a może zostać policjantem?

Podczas wizyty kilkunastoosobowa grupa uczniów z myszkowskiego liceum miała okazję zwiedzić jednostkę oraz porozmawiać z policjantami o ich codziennej służbie. Specjalnie dla maturzystów, którzy już myślą o wyborze przyszłego zawodu, przedstawicielka z zespołu kadr i szkolenia opowiadała o procedurach i doborze do policji. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z technikiem kryminalistyki asp. Mirosławem Śrubarzem, który w bardzo ciekawy sposób i z pasją mówił o swojej pracy. Młodzież mogła też na własne oczy przekonać się, jak działa najnowszy sprzęt do wykonywania zdjęć sygnalitycznych i daktyloskopii. 18-latkowie poznali także pracę dyżurnego jednostki, który opowiedział o swojej codziennej służbie, a później zaprezentował im pokój przejściowy przeznaczony dla osób zatrzymanych. Na zakończenie spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

  • kg
  • zdj. KPP Myszków
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły