Abolicja podatkowa?

01.12.2017

Abolicja podatkowa?

Czy będzie abolicja składkowa dla przedsiębiorców, którzy zalegają z ZUS? Takie rozwiązanie proponuje Prawo i Sprawiedliwość.

Okazuje się, że coraz lepsza sytuacja gospodarcza naszego kraju nie zawsze przekłada się na działalność przedsiębiorców. Spora ich grupa zalega z płatnościami ZUS (państwo musi każdego roku dorzucać do Zakładu grube miliony złotych).

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, na koniec września problem z długami składkowymi miało 1,6 mln płatników. Ich łączny dług składkowy wyniósł ponad 29,9 mln zł. Wielu nawet nie wie, że ma zaległości. W związku z tym PiS rozważa, aby wprowadzić abolicję składkową. Projekt ten ma szansę szybko wejść w życie, gdyż jako pierwszy podpisał się pod nim Jarosław Kaczyński. Jednocześnie wicepremier Jarosław Gowin w najbliższym czasie ma zaproponować ustawę wprowadzającą niskie składki ZUS dla małych firm o najniższych przychodach.

  • df

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły