Abonamenty postojowe możemy od teraz kupować w sklepie internetowym MZD

18.01.2023

Abonamenty postojowe możemy od teraz kupować w sklepie internetowym MZD

Z początkiem roku uruchomiony został sklep internetowy służący do zakupu abonamentów postojowych obowiązujących w częstochowskiej Strefie Płatnego Parkowania. To odpowiedź Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie na wnioski kierowców. Opcja ta dostępna jest poprzez specjalną platformę z e-sklepem. Dowiedz się, jak korzystać!

– Należy najpierw założyć konto na stronie https://esklep.mzd.czest.pl/. Po założeniu konta możemy w pełni skorzystać z możliwości e-sklepu i dokonać zakupu wybranego przez nas abonamentu. Przed dokonaniem zakupu zachęcamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na wskazanej stronie – informuje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD w Częstochowie.

Za pośrednictwem e-sklepu Klient może zakupić na wskazany numer rejestracyjny następujące abonamenty:

* abonament postojowy mieszkańca danego rejonu Strefy Płatnego Parkowania w Częstochowie(kwartalny) – 90,00 zł
* abonament postojowy mieszkańca Częstochowy (miesięczny) – 150,00 zł
* abonament postojowy osoby niepełnosprawnej (kwartalny) – 60,00 zł
* oraz abonamenty postojowe jednodniowe, tygodniowe i miesięczne dostępne dla wszystkich, odpowiednia za – 21,00 zł, 100,00 zł, 400,00 zł
Miejski Zarząd Dróg poinformował również, że przestała funkcjonować możliwość wykupienia abonamentów poprzez wysłanie stosownego wniosku na adres abonamenty@mzd.czest.pl.

– Jednocześnie warto podkreślić, że zmiana cen abonamentu miesięcznego stawiająca w uprzywilejowanej sytuacji mieszkańców Częstochowy wynika z faktu, że to osoby miejscowe, powinny mieć dostęp do takich zakupów miesięcznych w preferencyjnych cenach. Ponadto jest to jeden z elementów szerszej oferty miejskiej mającej zachęcić osoby funkcjonujące i pracujące w mieście, a mieszkające w jego obrębie tuż za granicami administracyjnymi, do meldowania się w Częstochowie – dodaje Maciej Hasik, rzecznik MZD, podkreślając, że ceny jednostkowe biletów dla wszystkich parkujących w strefie pozostały w niezmienionej stawce bez wyjątku.

  • opr. pn
Najnowsze artykuły