Akcja zbierania darów zakończona

12.12.2017

Akcja zbierania darów zakończona

Gmina Olsztyn przekazała zebrane dary dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie do parafii Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej przy ul. Michałowskiego.

– Serdecznie dziękujemy mieszkańcom i przedsiębiorcom z gminy za wsparcie i przyłączenie się do zbiórki artykułów żywnościowych, słodyczy i zabawek dla polskich rodzin mieszkających na Litwie – mówi Małgorzata Haładyj, zastępca wójta Gminy Olsztyn.

Dary zbierane blisko dwa miesiące, zostaną przekazane Polakom mieszkającym w gminach Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny oraz w parafii Nowa Wilejka. Pomocą będą także objęte polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie.

Specjalny transport wyruszył z Polski 6 grudnia.

Akcję charytatywną dla rodaków mieszkających na Wileńszczyźnie od lat organizuje Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie.

Partnerami akcji są: Bracia Rycerzy Kolumba w Częstochowie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie, częstochowskie szkoły podstawowe i średnie oraz Gminy Mstów, Rędziny, Kłomnice, Poraj, Olsztyn, Kruszyna, Poczesna, Konopiska, Blachownia i Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły