#AkcjaMOTYWACJA

17.08.2018

#AkcjaMOTYWACJA

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie rozpoczyna nowy, autorski projekt społeczny #AkcjaMOTYWACJA. To cykliczne spotkania organizowane zarówno dla najmłodszych pacjentów jak i, docelowo, także dla dorosłych, z osobami, które w swoim życiu doświadczyły wielu przeciwności losu, walczyły z chorobą i… wygrały.

Jako pierwszy z tym niecodziennym zadaniem zmierzyli się członkowie Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach. – Miałem wypadek, skoczyłem do wody. Rugby nadało mojemu życiu sens. Dzięki temu jestem tutaj – podkreślił jeden z zawodników, Tomasz Wilk. – Dostaliśmy tyle dobra od innych, tyle wsparcia i uznania, że sami chcemy teraz dać coś od siebie, pokazać, że jesteśmy wdzięczni za każdy gest, każdą, nawet najmniejszą pomoc. Stąd pomysł na wizytę w szpitalu. Nie zastanawialiśmy się nawet przez chwilę, gdy przyszło zaproszenie z Częstochowy – podkreślał Janusz Kozak, trener Reprezentacji Polski w Rugby na Wózkach. Spotkanie przyniosło oczekiwany efekt. – Jestem ogromnie wzruszona. Rugbiści to ludzie godni podziwu. To spotkaniu wiele dało naszych pacjentom, ale i nam samym. Wiemy już na bazie własnego doświadczenia, że takie działania przynoszą dobre efekty. Dzieci „odrywają się” od szpitalnej codzienności, lepiej współpracują z personelem medycznym – przyznaje dr Małgorzata Klimza, kierująca oddziałem pediatrii w częstochowskiej placówce.

#AkcjaMOTYWACJA to drugi projekt społeczny realizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie. Dzięki nawiązaniu niezwykłej współpracy pomiędzy Politechniką Częstochowską, a szpitalem Szpitalna Politechnika. To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce! W jej ramach mali pacjenci uczestniczyli w wykładzie z fizyki i chemii, obserwowali doświadczenia i mogli przekonać się na własne oczy, jak wygląda praca naukowca. Za to przedsięwzięcie w czerwcu 2018 roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie ZOZ UP 2017 pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły