Altankowi włamywacze

12.10.2018

Altankowi włamywacze

Lublinieccy kryminalni zatrzymali dwóch nastolatków podejrzanych o włamania do altanek na terenie ogródków działkowych. Stróże prawa odzyskali skradzione przedmioty i ustalają, czy ostatnie włamania to jedyne przestępstwa na koncie zatrzymanych. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator.
Od kilkunastu dni lublinieccy policjanci poszukiwali sprawców włamań do altanek znajdujących się na terenie ogródków działkowych w Lublińcu. Kryminalni zabezpieczyli pozostawione na miejscach zdarzeń ślady i rozpytali świadków. Zebrany materiał pozwolił na „namierzenie” i zatrzymanie złodziei, którymi okazali się dwaj mieszkańcy Lublińca w wieku 18 i 17 lat. Włamywacze wpadli w ręce stróżów prawa w rejonie ulicy Częstochowskiej. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Śledczy odzyskali skradzione z altanek elektryczne narzędzia ogrodnicze. Włamywacze usłyszeli zarzuty i o ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi im 10 lat więzienia.

  • Katarzyna Gwara

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły