Alternatywa na kulturalnej mapie

17.08.2017

Alternatywa na kulturalnej mapie

Stworzenie klubokawiarni było możliwe dzięki współpracy Fundacji Oczami Brata i miasta, które to założyły Spółdzielnię Socjalną “Jasne, że alternatywa 21”. Głównym atutem nowego miejsca ma być wyjątkowa działalność kulinarna, społeczna i artystyczna. – Wychodzimy z założenia, że rehabilitacja społeczna, jest równie ważna jak rehabilitacja zawodowa naszych podopiecznych – mówi Paweł Bilski, prezes Zarządu Fundacji Oczami Brata, jednocześnie prezes Zarządu Spółdzielni Socjalnej “Jasne, że alternatywa 21”. – Wychodzimy z założenia, iż każda osoba z niepełnosprawnością, jeżeli tylko pozwala na to jej stan zdrowia, czy stopień niepełnosprawności – może i wręcz powinna pracować. Fundacja otrzymała dotację na utworzenie 5 miejsc pracy dla osób z niepełnosprawnością i na wyposażenie Klubokawiarni. Kupiono m.in. sprzęty kuchenne, naczynia, wyposażenie sali oraz kuchni. Przyszli pracownicy spółdzielni wraz z członkami Fundacji Oczami Brata sami wyburzyli ścianki działowe w lokalu i uprzątnęli całe pomieszczenie. Dodatkowo udało się pozyskać darowiznę rzeczową w wysokości 15.000 zł (techniki zamocowań, wełnę mineralną, cement, itp.) od lokalnych przedsiębiorców; wyłoniono wykonawcę remontu. Całkowity koszt remontu to około 65.000 zł. W “Alternatywie 21” można zjeść m.in. tosty, zapiekanki, kanapki, śniadania, wypić kawę, herbatę, soki. W klubokawiarni  mają być organizowane wieczory tematyczne (poetyckie, filmowe), spektakle teatralne, wernisaże wystaw czy nawet… szybkie randki (speed dating).

  • kg
  • zdj. UM Cz-wa
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły