Amator drogiego alkoholu

30.11.2018

Amator drogiego alkoholu

19-latek – będący już pod wpływem alkoholu – najwyraźniej nabrał ochoty na drogie trunki. Młody mężczyzna wszedł do sklepu, wrzucił do reklamówki kilka butelek i próbował wyjść. Na drodze stanęli mu jednak pracownicy ochrony. 19-latek chcąc utrzymać swój łup, szarpał się z nimi i w efekcie trzy butelki potrzaskały się.

Oficer dyżurny częstochowskiej policji otrzymał zgłoszenie kradzieży w jednym ze sklepów samoobsługowych w dzielnicy Stradom. Na miejsce dotarł patrol z komisariatu I, który ustalił, że pracownicy ochrony ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który włożył do reklamówki kilka butelek alkoholu, a następnie próbował – nie płacąc za nie – wyjść z marketu. Broniąc swojego łupu, 19-latek szarpał się z ochroniarzami. W efekcie 3 butelki potrzaskały się. Łączna wartość alkoholu została wyceniona na blisko 350 zł. Stróże prawa zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do komisariatu II w Częstochowie. Badanie wykazało, że 19-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe zastosował wobec niego dozór. Jak ustalili śledczy, to nie pierwszy konflikt z prawem zatrzymanego. Już wcześniej toczyło się przeciwko niemu kilka spraw, głównie o kradzieże. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły