Apelowali o rozwagę na drodze

25.07.2018

Apelowali o rozwagę na drodze

W dniu św. Krzysztofa częstochowscy policjanci wspólnie z księdzem promowali bezpieczne zachowania na drodze. Mundurowi i duchowny apelowali o rozwagę i odpowiedzialność oraz wręczali kierującym obrazki z wizerunkiem świętego, patrona kierowców.

W święto patrona kierowców na częstochowskich drogach można było spotkać policjantów, którym towarzyszył ksiądz. Celem działań było zachęcenie do bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. Zatrzymani do kontroli kierujący wysłuchiwali słów duszpasterza, który apelował do sumień kierowców, prosząc o rozsądek na drodze. Ksiądz wręczał też kontrolowanym obrazki z wizerunkiem świętego Krzysztofa.

– Obchodzony w dniach 22 – 29 lipca tydzień patrona kierowców niech będzie okazją do refleksji. Zróbmy sobie rachunek sumienia i odpowiedzmy na pytanie – czy nasze zachowanie na drodze jest bezpieczne? Czy swoim zachowaniem nie zagrażamy innym uczestnikom? – mówi podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów. – To od nas wszystkich zależy, czy na polskich drogach będzie bezpieczniej. Zadbajmy o to razem, aby każdy z nas mógł dotrzeć do celu. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, bądźmy rozważni i bezpieczni – dla siebie i innych – podsumowuje.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły