Areszt za rozbój z nożem w ręku

22.08.2018

Areszt za rozbój z nożem w ręku

Trzy miesiące w areszcie spędzi 29-latek, który z nożem w ręku zaatakował przypadkowe osoby. Jednej ze swoich ofiar ukradł telefon i portfel.

Kilka dni temu do oficera dyżurnego z komisariatu IV wpłynęło zgłoszenie kradzieży. Śledczy ustalili, że sprawca zaatakował swoją ofiarę tuż przy przejściu podziemnym nieopodal zbiegu ulic Wesołej i Olsztyńskiej w Częstochowie. Mężczyzna wyciągnął nóż i grożąc nim, zmusił pokrzywdzonego do oddania portfela i telefonu. Policjanci bardzo szybko ustalili dane podejrzanego. Jak się okazało, następnego dnia groził nożem jeszcze jednemu mężczyźnie. 29-latek został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i gróźb karalnych. Sąd natomiast zastosował wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły