12.02.2018

Artyści! Kasa na was czeka

Do końca lutego można składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć artystycznych z budżetu Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Dokumenty przyjmowane są w Ośrodku Promocji Kultury ,,Gaude Mater”.

Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego – czyli CARA – funkcjonuje przy OPK „Gaude Mater” i zostało powołane głównie po to, by wspierać i promować osoby aktywne artystycznie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę twórczą, a brak im własnych środków na realizację nierzadko oryginalnych przedsięwzięć.

CARA jest przeznaczona dla mieszkających lub działających na terenie Częstochowy twórców, którzy nie zajmują się działalnością artystyczną zawodowo i zarobkowo. Ze wsparcia mogą skorzystać osoby, które nie należą do profesjonalnych grup artystycznych lub związków twórczych i nie ukończyły np. artystycznej szkoły wyższej lub średniej w dziedzinie, w której składają wniosek.

Aby starać się o dofinansowanie, należy przede wszystkim złożyć w OPK ,,Gaude Mater” wypełniony wniosek, dokładnie opisujący przedsięwzięcie oraz przedstawiający jego kosztorys. Oceną poszczególnych projektów zajmuje się Rada do spraw Amatorskiego Ruchu Artystycznego, w skład której wchodzą osoby reprezentujące rozmaite dziedziny kultury. Po zaakceptowaniu pomysłu i podpisaniu umowy, trzeba już tylko zrealizować swoje przedsięwzięcie i rozliczyć się z projektu. Ważne jest, by nie finansować tego samego przedsięwzięcia z różnych źródeł budżetu Urzędu Miasta Częstochowy.

Szczegółowe informacje na temat Centrum Amatorskiego Ruchu Artystycznego można uzyskać w siedzibie OPK ,,Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego 1. Można również zadzwonić pod numer (34) 324 36 38 lub pisać na adres mariola@gaudemater.pl

Wnioski o dofinansowanie, a także szczegółowe zasady jego przyznawania oraz regulamin Rady do spraw Amatorskiego Ruchu Artystycznego można znaleźć na stronie http://gaudemater.pl/konkurs-cara-2018

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły