AZS wygrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki, Norwid dzielnie walczył w Suwałkach

25.11.2017

AZS wygrał z Lechią Tomaszów Mazowiecki, Norwid dzielnie walczył w Suwałkach

Częstochowski AZS pokonał w sobotę, 25 listopada przed własną publicznością 3:1 wicelidera Lechię Tomaszów Mazowiecki, która przyjechała do Częstochowy jako wicelider rozgrywek. Exact Systems Norwid po zaciętym spotkaniu przegrał z kolei na wyjeździe 2:3 z MKS-em Ślepsk Suwałki.

Pierwszy set meczu między częstochowskim AZS-em a Lechią był bardzo wyrównany. Dopiero w końcówce dzięki dobrej postawie bloku gospodarze prowadzili 24:21. Goście obronili pierwszą piłkę setową, ale w następnej akcji skutecznym atakiem popisał się Bartosz Krzysiek.

Druga partia rozstrzygnęła się dopiero po grze na przewagi. W końcówce AZS popełniał błędy, a ostatni punkt padł po autowym ataku Krzyśka. Częstochowianie poszli za ciosem i dwie ostatnie odsłony wygrali do 21. i 20.

Obecnie drużyna Krzysztofa Stelmacha z dorobkiem 19 punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli. O jedno “oczko” mniej ma Exact Systems Norwid Częstochowy, który po niezwykle emocjonującym spotkaniu przegrał w tie-breaki ze Ślepskiem Suwałki.

W końcówce pierwszej partii drużyna Radosława Panasa obroniła kilka piłek setowych, ale przegrała do 24. Dwa kolejne sety częstochowianie wygrali do 18. Exact Systems Norwid nie poszedł jednak za ciosem i przegrał czwartą odsłonę do 14. W piątej partii walce na przewagi lepsi okazali się gospodarze i to oni zapisali na swoim koncie cenne dwa punkty.

AZS Częstochowa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1
(25:22, 25:27, 25:21, 25:20)

MKS Ślepsk Suwałki – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2
(26:24, 18:25, 18:25, 25:14, 19:17)

  • KR

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły