Barwy liryki chóralnej

22.04.2021

Barwy liryki chóralnej

Gdzie w najbliższym czasie spotykają się online melomanki i melomani z Częstochowy? Oczywiście, że na kanale Filharmonii Częstochowskiej w serwisie YouTube. W czwartek, 22 kwietnia, o godz. 19.00 Collegium Cantorum wystąpi tam z koncertem ,,Barwy liryki chóralnej”.

Ciepło przyjęty przez częstochowską publiczność repertuar ,,Barw Liryki Chóralnej’’ powraca w formule online. Wiedeńska klasyka Josepha Haydna, niemiecki romantyzm Johannesa Brahmsa, francuska harmonia Gabriela Fauré’go i dekadentyzm Austriaka Hugo Wolfa – wszystko to zupełnie różne oblicza liryki chóralnej. Przedstawi je Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod dyrekcją Janusza Siadlaka wraz z pianistą Maciejem Zagórskim.

Na program koncertu składają się najpiękniejsze pieśni do słów wielkich europejskich poetów – Johanna Wofganga Goethe’go, Victora Hugo, Christiana Fürchtegott Gellerta, Georga Friedricha Daumera czy Hermana Allmersa. A wybitnym wierszom nadali muzyczną formę mistrzowie muzyki europejskiej – najstarszy z klasyków wiedeńskich Haydn, genialny Brahms, mistrz małych form Fauré i jeden z najwybitniejszych twórców pieśni Hugo Wolf.

A wszystko to w najbliższy czwartek, 22 kwietnia, o godz. 19.00 na kanale Filharmonii Częstochowskiej na YT pod linkiem https://bit.ly/FilharmoniaCzestochowska_yt

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły