Bawimy się razem

03.10.2018

Bawimy się razem

Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie czeka na prace do konkursu „Bawimy się razem”, który skierowany jest dla częstochowskich przedszkolaków. Służy on upowszechnianiu wiedzy na temat osób z niepełnosprawnością.

Konkurs ma sprzyjać integracji osób z niepełnosprawnością, odwołując się do takich wartości jak przyjaźń, empatia, tolerancja i szacunek.

Prace konkursowe – rysunki, prace malarskie lub kolaże – powinny mieć format A4. Oceniana będzie ich wartość estetyczna i merytoryczna, czyli związana z tematyką konkursu. Prace należy przesłać do 16 października na adres Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie, ul. Jasnogórska 36, 42-202 Częstochowa.

Nagrody zostaną rozdane 23 października, podczas Dni Otwartych w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie. Będzie można wtedy także zwiedzić placówkę oraz skorzystać z nieodpłatnych konsultacji u psychologa, pedagoga, oligofrenopedagoga, logopedy czy fizjoterapeuty. Odbędą się również zajęcia pokazowe dogoterapii i muzykoterapii.

Działające w strukturach MOPS Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie jest jednostką świadczącą pomoc dzieciom (szczególnie do 10 roku życia), z rozmaitymi problemami rozwojowymi, a także ich rodzicom. Obszar działań Centrum to m.in. konsultacje i terapie psychologiczne, pedagogiczne i logopedyczne.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły