Będą mieszkania z rządowego programu

12.10.2018

Będą mieszkania z rządowego programu

Regionalny Fundusz Gospodarczy w Częstochowie planuje przystąpienie do realizacji inwestycji w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”. Miejscem inwestycji mają być tereny położone w dzielnicy Grabówka, przy ul. Wiolinowej, o łącznej powierzchni 5.6217 ha. Nieruchomości stanowią własność Skarbu Państwa.

Regionalny Fundusz Gospodarczy jest podmiotem należącym do Skarbu Państwa. W sumie ma powstać 616 mieszkań, usytuowanych w ośmiu czterokondygnacyjnych, podpiwniczonych budynkach wielorodzinnych. W obiektach przewidziano również powierzchnie usługowe i komercyjne. Na terenie osiedla planowane są place zabaw i miejsca rekreacji. – Celem usprawnienia komunikacji indywidualnej na osiedlu, koncepcja urbanistyczna obejmuje pełne zabezpieczenie mieszkańców w miejsca parkingowe – zaznacza Daria Pietrzak, Specjalista w Dziale Sprzedaży i Marketingu RFG. – Przewiduje się również kompleksowe działania zmierzające do poprawy komunikacji publicznej na osiedlu – dodaje.

RFG aktualnie jest w trakcie uzyskiwania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. – Przy ulicy Wiolinowej, po stronie zachodniej, w bezpośrednim sąsiedztwie działek, znajdują się dwa budynki mieszkalne wielorodzinne, co w świetle obowiązujących przepisów oznacza gwarancję otrzymania pozytywnej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu – wyjaśnia Daria Pietrzak. Spółka podjęła już działania w stronę organizacji zabezpieczenia finansowego inwestycji. Jak na razie sprawdzono możliwości pozyskania środków od podmiotów państwowych zaangażowanych w program „Mieszkanie Plus”. Poza tym RFG podpisała list intencyjny ze spółką Bank Gospodarstwa Krajowego Nieruchomości S.A., dotyczący współpracy przy realizacji programu „Mieszkanie Plus”.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły