Będą rozdawać “Koperty Życia”

24.06.2018

Będą rozdawać “Koperty Życia”

Starostwo Powiatowe w Częstochowie rozpoczyna akcję społeczną „Koperta Życia” skierowaną do mieszkańców powiatu – osób chorych, starszych, niepełnosprawnych, samotnych.

„Koperty Życia” to zestaw, który zawiera przezroczystą, plastikową kopertę wraz z kartą informacyjną, magnesem na lodówkę oraz uniwersalną ulotką z instrukcją postępowania.
„Kartę informacyjną” należy uzupełnić najważniejszymi informacjami dotyczącymi jej właściciela i wpisać dane: osobowe, numery telefonów do bliskich osób lub znajomych, dotyczące stanu zdrowia, przebytych chorób, zażywanych leków, uczuleń, alergii itp.

Koperta z zamkniętą w niej wypełnioną kartą powinna być przechowywana w lodówce – to miejsce, które znajduje się w każdym domu i ze względu na swój rozmiar jest łatwe do zlokalizowania. Ponadto z uwagi na fakt, że wszyscy chętnie wykorzystują drzwi lodówki
do zostawiania ważnych wiadomości, należy na nich umieścić dołączony do zestawu magnes z napisem: „TU JEST KOPERTA ŻYCIA”.

Umieszczenie koperty z dokumentacją w łatwym do zlokalizowania i widocznym miejscu umożliwi, w razie wypadku lub utraty przytomności służbom medycznym, a także policji, straży pożarnej, czy też pracownikom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o właścicielu koperty. Informacje te mogą uratować życie, gdy w chwili przyjazdu karetki lub innych służb, poszkodowany nie jest w stanie samodzielnie poinformować o stanie swojego zdrowia.
Koperty są dostosowane do przechowywania w lodówce. Można w nich dodatkowo do karty informacyjnej dołączyć inne istotne dokumenty. Zamykanie kopert na zatrzask jest wygodnym rozwiązaniem, gdyż nie niszczą się one przy wielokrotnym ich otwieraniu, a zawarte w nich dokumenty są optymalnie chronione przed negatywnym wpływem warunków panujących wewnątrz lodówki.
Starosta Częstochowski i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie zaprasza mieszkańców powiatu częstochowskiego do odbioru „KOPERT ŻYCIA” nieodpłatnie od dnia 1 lipca w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie przy ul. Jana III Sobieskiego 9 w pokoju nr 5 lub 6 na parterze. Więcej informacji uzyskamy dzwoniąc pod numery 34/322-92-34 lub 34/322-92-08.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły