Będą szukać… chomika

14.08.2017

Będą szukać… chomika

Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że na terenie gminy Częstochowa będą prowadzone prace monitoringowe w ramach zadania pn. “Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000 w latach 2015-2018 – w zakresie gatunków zwierząt”, koordynowane przez Instytut Ochrony Przyrody PAN na zlecenie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Prace mają na celu monitorowanie stanu ochrony gatunków zwierzat objętych Dyrektywą Rady 92/43/EWG (tzw. Dyrektowa Siedliskowa) poprzez przeprowadzenie standardowych badań na wbranych stanowiskach monitoringowych. Przedmiotem badań będzie chomik europejski. Miejscem realizacji Rząsawy. Prace prowadzone będą do 15 września. Osoby i instytucje zarządzające bądź będące właścicielami terenów położonych w rejonie, na których prowadzone będą badania (Rząsawy) proszone są o umożliwienie ich sprawnego przeprowadzenia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły