Będzie głodówka w magistracie?

10.11.2017

Będzie głodówka w magistracie?

Strajk w częstochowskim Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Kontkiewicza 2 został chwilowo zawieszony. Protestujący zamierzają iść na najbliższą sesję rady miasta. – Jeśli nasz problem zostanie zbagatelizowany, zostaniemy w urzędzie miasta. Część osób jest gotowa rozpocząć strajk głodowy – zaznaczają.

 

Przypomnijmy, strajk rozpoczął się w piątek (3.11.). – We wrześniu urząd miasta poinformował dyrekcję DPSu, że może przygotowywać się do podwyżek w wysokości 250 zł na etat. W październiku natomiast pan prezydent zmienił zdanie i stwierdził, że podwyżki owszem będą, ale w wysokości 150 zł – mówiła Ewa Bendkowska, instruktor terapii zajęciowej w DPS. Pracownicy postanowili więc zawalczyć o całą obiecaną kwotę. – Na dobrą sprawę pracownicy walczą o 100 zł! Do protestu dołączały kolejne grupy zawodowe. Ze względu na dobro pacjentów, musieliśmy go na chwilę zawiesić – mówi Tomasz Ziółkowski, z NSZZ Regionu Częstochowskiego, który odpowiada za organizację strajku.

Podczas piątkowych rozmów od dyrektora placówki padła propozycja, aby do końca roku wypłacić pracownikom jednorazowe premie. Po wspólnych ustaleniach uznali oni, że kwota 2 tysięcy złotych byłaby dla nich satysfakcjonująca. – Po weekendzie dyrektor nabrał wody w usta – nic nie wspomina o wcześniejszych rozmowa. Właściwie to unika rozmów z nami – wyjaśnia Ziółkowski. Pracownicy DPSu zamierzają w najbliższy czwartek (16.11.) udać się na sesję rady miasta. – To, że strajk został zawieszony, nie oznacza, że się poddajemy. Jeśli problem na sesji zostanie zbagatelizowany, zostaniemy w urzędzie miasta. Pracownicy są zdeterminowani. Może strajk okupacyjny przyniesie jakiś efekt. Część osób jest gotowa rozpocząć nawet strajk głodowy – podsumowuje.

  • kg
  • zdj. kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

  • KWW SLD Lewica Razem (33%, Razem 119)
  • KWW Wspólnie dla Częstochowy (19%, Razem 69)
  • KWW Marcin Maranda. Mieszkańcy Częstochowy (18%, Razem 64)
  • KWW Kukiz 15 (15%, Razem 55)
  • KW Prawo i Sprawiedliwość (8%, Razem 29)
  • Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska (5%, Razem 18)
  • Komitet Wyborczy Wyborców Senior + (1%, Razem 2)
  • KWW Otwarta Częstochowa (1%, Razem 2)
Razem: 358

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły