Będzie kanalizacja w Przymiłowicach

11.07.2017

Będzie kanalizacja w Przymiłowicach

3 593 217 zł to kwota pozyskana przez Gminę Olsztyn z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na budowę kanalizacji sanitarnej w Przymiłowicach.

Projekt przewiduje budowę sieci kanalizacji sanitarnej o długości blisko 6 km. Przedmiotem inwestycji jest budowa sieci grawitacyjnej, przyłączy, kanału tłoczonego, dwóch przepompowni oraz odtworzenie nawierzchni.

Obecnie trwa procedura przetargowa. Przewidywany termin zakończenia realizacji projektu to 30 czerwca 2018 r. Całkowity koszt inwestycji to 5 570 354 zł.

Budowa kanalizacji sanitarnej przyczyni się więc do ochrony środowiska naturalnego. Będzie miała również znaczący wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców.

Inwestycja dofinansowana jest w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego) dla osi priorytetowej: V. Ochrona środowiska i efektywne wykorzystywanie zasobów dla działania: 5.1.2. Gospodarka wodno-ściekowa RIT Subregionu Północnego.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły