Będzie nowa wakacyjna linia autobusowa

24.06.2022

Będzie nowa wakacyjna linia autobusowa

131 – taki numer będzie miała nowa, wakacyjna linia autobusowa, która zostanie uruchomiona przez częstochowskie MPK. Będzie ona kursować na trasie PIŁSUDSKIEGO – CMENTARZ ŚW. ROCHA. Dzięki temu łatwiej będzie dojechać do Parku Wypoczynkowego „Lisiniec”.

W okresie wakacyjnym wielu mieszkańców szuka wypoczynku nad wodą. Ci, którzy spędzają czas w mieście, często stawiają na tereny zielone MOSiR wokół zbiorników Bałtyk i Adriatyk. By ułatwić do nich dojazd częstochowiankom i częstochowianom od 1 lipca rozpocznie kursowanie linia 131.

W lipcu i sierpniu br., we wszystkie dni tygodnia, dodatkowy autobus będzie jeździł po tej samej trasie co linia nr 31. Dzięki temu na wspólnym odcinku obie linie będą kursować z częstotliwością co ok. 15 minut.

Od poniedziałku do piątku linia nr 131 będzie kursować w godzinach 11.00-20.00, a w weekendy między 9.00-20.00, z częstotliwością co pół godziny, naprzemiennie z linią 31.

We wrześniu autobus linii nr 131 będzie kursował w soboty i niedziele. Przypominamy również, że do Parku Lisiniec można wygodnie dojechać liniami MPK nr 11 i 31.

  • kg
Najnowsze artykuły