Będzie rekord

19.10.2017

Będzie rekord

Już 2500 kuponów wydano w ramach realizowanej przez MOPS akcji “Kawiarenka dla seniora”. To imponująca liczba – w zeszłym roku w ramach całej edycji, która trwa tradycyjnie od maja do grudnia,  wydano 2200 karnetów.

To już dziesiąta edycja akcji. Jej założenia są bardzo proste – dzięki uprzejmości restauratorów, seniorzy (osoby 60+ zamieszkujące Częstochowę) mogą odebrać w MOPS specjalne karnety uprawniające do zakupu w wybranych lokalach kawy lub herbaty za symboliczną złotówkę.

W tym sezonie do swoich lokali zaprosiło seniorów aż piętnastu restauratorów, właścicieli klubów i kawiarni – to o trzech więc niż w 2016 roku.

Warto dodać, że w bieżącym roku w akcji bardzo chętnie uczestniczą również podopieczni Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza 2, którzy w grupach wraz z opiekunami odwiedzają częstochowskie kawiarnie, korzystając z oferty w ramach “Kawiarenki dla seniora”.

Wydawanie talonów zorganizowano w trzech punktach na terenie miasta (trzy razy w tygodniu),

wtorki – w godz. 10.30-12.30 – w siedzibie MOPS w Częstochowie przy ul. POW 2,
środy – w godz. 10.00-11.00 – w siedzibie MOPS w Częstochowie przy al. Niepodległości 20/22,
czwartki w godz. 9.30-11.30 w siedzibie MOPS w Częstochowie przy ul. Kilińskiego 13.
Lista miejsc, gdzie można zrealizować kupon: Restauracja TORRA, Klub PARADOKS,

Restauracja TOPOLLINO, Restauracja POP-ART, Kawiarnia CAFE BELG, Kawiarnia CAFFE DEL CORSO, Gospoda Rybna, Gospoda ZŁOTY GARNIEC, Klubokawiarnia PESTKA, Kawiarnia ALTIS CAFE PĄCZKARNIA, Restauracja GOURMET DEL CORSO, Kawiarnia TUTANCHAMON CAFE, Klubokawiarnia „ALTERNATYWA 21″, Kawiarnia „CZEKOLADOWY RAJ”, Kawiarnia „CAFE 29″.

  • kg
  • zdj. kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły