Będzie remont Kiedrzyńskiej. Częstochowa uzyskała dofinansowanie

02.01.2017

Będzie remont Kiedrzyńskiej. Częstochowa uzyskała dofinansowanie

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zatwierdziło przekazaną przez wojewodę śląskiego listę rankingową projektów drogowych w ramach drugiej edycji „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Inwestycja z Częstochowy znalazła się na wysokim ósmym miejscu listy rankingowej wniosków związanych z drogami powiatowymi, które uzyskały dofinansowanie.

Zadanie dotyczy całkowitej przebudowy ulicy Kiedrzyńskiej na odcinku ponad 700 metrów (od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do ul. Dekabrystów – wraz ze skrzyżowaniem). Planowane prace obejmują powstanie nowej nawierzchni o szerokości 6,5 m. Dodatkowo przy skręcie z ul. Kiedrzyńskiej w Dekabrystów zostanie wydzielony prawoskręt (w tym miejscu szerokość ul. Kiedrzyńskiej będzie miała 9,9 m szerokości). Po obu stronach ulicy zostanie ułożony chodnik, a dodatkowo – po stronie zachodniej – szeroka na dwa metry ścieżka rowerowa z asfaltobetonu. Realizacja inwestycji zakłada też budowę zatok przystankowych wraz z wiatami. W obrębie ulicy mają powstać również parkingi dla około 70 samochodów.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 4,7 mln złotych. Dofinansowanie ma stanowić połowę tej kwoty.

  • ad
  • UM Cz-wa
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły