11.06.2018

Będzie wodny plac zabaw. Na promenadzie

Miasto ogłosiło przetarg na budowę wodnego placu zabaw dla dzieci na promenadzie. Wodny plac zabaw, który  będzie bezpłatny, zostanie wybudowany w miejscu starej, zdewastowanej fontanny.

– Miejsce jest idealne, ponieważ jest usytuowane w zielonej enklawie promenady, co daje komfort i bezpieczeństwo wypoczynku całym rodzinom – mówi Małgorzata Iżyńska, radna SLD, która od kilku lat zabiegała o stworzenie tego typu miejsca. – Wodny plac to kolorowe, antypoślizgowe maty z fikuśnymi dyszami wodnymi (kwiatki czy gięty słup wodny z wachlarzami), które umilą wszystkim czas w upalne dni w mieście. Będą również drewniane – impregnowane wodoodpornie – wyprofilowane siedziska dla rodziców, infrastruktura sanitarna (wc, pisuar, wentylator wyciągowy, umywalka) – wylicza. Teren będzie dodatkowo oświetlony czujnikami zmierzchowym i ogrodzony płotkiem. Pojawi się też nowa zieleń i ławeczki. Miejsce będzie przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja ma zakończyć się jesienią tego roku. Na ten cel zarezerwowano ok. 500 tys. zł.

Co ciekawe, podobny wodny plac zabaw powstanie też – w ramach budżetu obywatelskiego – w dzielnicy Wrzosowiak.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły