Bez barier w szkole

03.09.2017

Bez barier w szkole

Zespół Szkół w Hucie Starej B oraz Szkoła Podstawowa w Poczesnej stały się przyjazne dla osób niepełnosprawnych. Obie placówki zostały dostosowane do ich potrzeb.

Problematyka barier architektonicznych jest niezwykle istotna dla osób niepełnosprawnych. To właśnie one niejednokrotnie są przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu. Z perspektywy inżynierskiej niezwykle ważne jest więc zaprojektowanie przestrzeni publicznej. Po wnikliwej analizie, Urząd Gminy w Poczesnej postanowił zmienić nieco lokalne placówki oświatowe. I tak, w Zespole Szkół w Hucie Starej B, podczas wakacji, została wybudowana platforma pionowa (winda). Koszt tej inwestycji pokryto z gminnego budżetu. Wynosi on ok. 62 tys. brutto.

Nie zapomniano również o uczniach ze Szkoły Podstawowej w Poczesnej. Tutaj została zainstalowana platforma przyschodowa. Jej koszt (również pokryty z budżetu Gminy Poczesna) wyniósł ok. 52 tys. złotych.

  • kg
  • zdj. UG Poczesna

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły