Bez prawka wsiadł za kierownicę. Na efekt nie trzeba było długo czekać

30.11.2018

Bez prawka wsiadł za kierownicę. Na efekt nie trzeba było długo czekać

28-letni mieszkaniec Sierakowa Śląskiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu a następnie uderzył w słup linii energetycznej. Przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków, a skutkiem poważnie uszkodzone audi, zniszczony słup elektryczny oraz czasowo wstrzymany ruch na drodze krajowej nr 11. Na dodatek okazało się, że kierowca… nie miał prawka.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu poddali kierującego badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednak okazał się negatywny. W toku dalszych czynności okazało się, że sprawca kolizji nie posiada uprawnień do kierowania. Wobec powyższego uszkodzony pojazd sprawcy został odholowany na lawecie, a jego kierujący został ukarany mandatem karnym.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły