Bez uprawnień, ale z narkotykami

26.11.2018

Bez uprawnień, ale z narkotykami

W ręce myszkowskich policjantów wpadł 21-latek, który bez prawa jazdy postanowił wybrać się na przejażdżkę. Nie tylko z tego powodu będzie mieć problemy. Jak się okazało, młody mężczyzna miał przy sobie marihuanę.

Policjanci z Myszkowa na ulicy Jana Pawła II zatrzymali do kontroli kierującego renault clio. Z uzyskanej informacji wynikało, że kierowca może posiadać przy sobie substancję zabronioną. 21-letni mieszkaniec gminy Koziegłowy na widok policjantów zaczął zachowywać się nerwowo. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, ponadto policjanci po krótkiej rozmowie zaczęli podejrzewać, że kierujący faktycznie może posiadać przy sobie narkotyki. W czasie policyjnej kontroli przy kierującym ujawniono foliowe zawiniątko z zawartością suszu. Badanie przeprowadzone w komendzie wykazało, że zabezpieczony środek to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany. W jego mieszkaniu podczas przeszukania stróże prawa znaleźli kolejne porcje tego narkotyku. Z zabezpieczonego suszu można było uzyskać 16 “działek” dilerskich. Podczas przesłuchania 21-latek przyznał się do posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, a za jazdę bez uprawnień policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły