Bezpieczna droga do szkoły

30.08.2018

Bezpieczna droga do szkoły

Z okazji zbliżającego się roku szkolnego częstochowscy policjanci przygotowali piknik profilaktyczny, który odbędzie się 1 września w Parku Lisiniec. Na odwiedzających najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekać będzie szereg atrakcji.

 

Zbliżający się powrót do szkoły jest dobrym momentem na przypominanie dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Prowadzone przez policjantów zajęcia praktyczne pozwolą przyswoić podstawowe zasady ruchu drogowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Części edukacyjnej będą towarzyszyć pokazy sprzętu, działań zespołu konnego, motorowodniaków oraz przewodnika psa służbowego. Nie zabraknie też konkursów i zabaw. Dorośli będą mogli natomiast poznać kryteria przejęć do służby w policji i sprawdzić się na przykładowym torze przeszkód.

Wydarzenie organizowane jest przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

  • kg
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły