Bezpieczna droga do szkoły

03.09.2018

Bezpieczna droga do szkoły

W ostatni wakacyjny weekend częstochowscy policjanci przygotowali szereg atrakcji dla uczniów. W parku Lisiniec odbyło się mnóstwo pokazów, nie zabrakło też konkursów i dobrej zabawy. W czasie, gdy najmłodsi wsłuchiwali się w prelekcje policjantów, ich rodzice mogli poznać kryteria przejęć do służby i sprawdzić się na przykładowym torze przeszkód.

Na wszystkich, którzy w sobotę pojawili się w parku Lisiniec czekały między innymi pokazy policji konnej, umiejętności policyjnego psa, motorowodniaków oraz pojazdów, którymi na co dzień poruszają się funkcjonariusze drogówki. Mundurowi przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Prowadzone przez policjantów zajęcia praktyczne pozwoliły przyswoić podstawowe zasady ruchu drogowego i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Pokazy i prelekcje przeprowadzili również strażacy, a także ratownicy medyczni. W wydarzeniu wziął też udział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

Wydarzenie zorganizował Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Przy tej okazji przypominamy, że nie każdy pierwszoklasista może być samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego. Zgodnie z art. 43 ustawy – Prawo o ruchu drogowym, dziecko do 7 roku życia może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby co najmniej 10-letniej (nie dotyczy to strefy zamieszkania i drogi przeznaczonej wyłącznie dla pieszych). Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia najmłodszych w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

 

 

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły