Bezpieczna droga do szkoły

02.01.2018

Bezpieczna droga do szkoły

Policjanci z Kłobucka, wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłobucku i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Częstochowie, zorganizowali kolejną edycję gminnego konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem przedsięwzięcia było promowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a w szczególności zasady “Widoczny – bezpieczny”.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kłobucku odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, skierowany do uczniów klas II i III szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział przedstawiciele 9 szkół z terenu gminy Kłobuck. Dzieci rozwiązywały test składający się z pytań, rebusów i łamigłówek. Poziom wiedzy był wyrównany i jak zwykle plasował się na bardzo wysokim poziomie.

Na zakończenie, zgodnie z założeniami kampanii „Świeć przykładem” wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali odblaskowe elementy. Jednocześnie policjanci prowadzący konkurs po raz kolejny przypominali i wyjaśniali, dlaczego warto nosić je zawsze na sobie.

  • kg
  • zdj. KPP Kłobuck

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły