Bezpieczne wakacje z dzielnicowym

03.07.2019

Bezpieczne wakacje z dzielnicowym

Dzielnicowy z Myszkowa uczestniczył w pikniku rodzinnym w Niegowie. Specjalnie dla najmłodszych oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Stróż prawa mówił o swojej codziennej służbie, o tym jak zachować się podczas letniego wypoczynku szczególnie nad wodą. Były też poruszane tematy używek i dopalaczy. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Z okazji rozpoczęcia wakacji dzielnicowy z Myszkowa odwiedził rodzinny piknik. Asp sztab. Mariusz Michalik mówił o najważniejszych zasadach podczas letniego wypoczynku. Z wielkim entuzjazmem opowiadał również o swojej codziennej służbie, o tym jak zostać policjantem oraz pod jaki numer dzwonić, gdy potrzebujemy pomocy. Dzielnicowy przestrzegał przed zagrożeniami i tłumaczył jak należy postępować, aby ich uniknąć. Każdy uczestnik otrzymał też ulotkę informującą o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Dzielnicowy zaprezentował również policyjny radiowóz. Z takiej niespodzianki szczególnie ucieszyły się dzieci, które z chęcią wsiadały do samochodu i choć przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwy policjant. Na koniec każdy mógł przymierzyć alkogogle i narkogogle i pokonać tor przeszkód. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z policyjnym radiowozem i mundurowym.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły