Bezpłatne warsztaty z emisji głosu

07.12.2018

Bezpłatne warsztaty z emisji głosu

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie oraz Stowarzyszenie kultura.pl zapraszają na bezpłatne warsztaty emisji głosu. Mogą w nich wziąć udział i ci młodsi, i ci trochę starsi.

Nauka emisji głosu obejmuje zwłaszcza oddychanie, artykulację, przechodzenie z jednego rejestru do drugiego, zmiany dynamiki i barwy. Usprawnienie funkcji narządów uczestniczących w emisji głosu można w metodycznej nauce śpiewu osiągnąć poprzez impostację głosu. Warsztaty zaplanowano na 8 grudnia. O godzinie 15.00 naukę rozpoczną najmłodsi do 11 lat, o 16.00 grupa wiekowa od 12 do 15 lat, a o 17.00 grupa wiekowa 16+. Warsztaty poprowadzi Magdalena Syposz, wokalistka, pedagog z zamiłowania i z zawodu. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, laureatka wielu festiwali regionalnych i ogólnopolskich (m.in. FAMA, SFP w Krakowie, OFPA, Spotkania Muzyków Jazzowych). Doświadczenie zdobyte w pracy nauczyciela akademickiego połączyła z pasją, jaką jest śpiew – od kilkunastu lat jest związana ze środowiskiem muzycznym Częstochowy, koncertuje, prowadzi zajęcia i warsztaty wokalne, zasiada w komisjach konkursowych przeglądów muzycznych. Warsztaty realizowane w ramach projektu Mobilny Uniwersytet Kultury i Sztuki dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły