09.04.2018

Bezrobocie wciąż spada

4,4% – tyle w lutym, według Eurostatu, wyniosła stopa bezrobocia w Polsce. W Unii Europejskiej z kolei osiągnęła poziom 7,1%. Polska utrzymuje się w europejskiej czołówce krajów z najniższym bezrobociem.

W lutym stopa bezrobocia w 28 krajach Unii Europejskiej wyniosła 7,1%. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż przed miesiącem i o 0,9 pkt. proc. mniej niż przed rokiem. Polska znalazła się na 6. miejscu krajów o najniższej stopie bezrobocia, ze wskaźnikiem na poziomie 4,4%. W stosunku do stycznia stopa bezrobocia spadła o 0,1 pkt. proc. W porównaniu do lutego ubiegłego roku jest mniejsza o 0,8 pkt. proc. (wynosiła wtedy 5,2%). Według danych Eurostatu tegoroczny lutowy spadek stopy bezrobocia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wśród pań wyniósł 4,4%. Poprzednio było to 4,5%. O 0,1 pkt. proc. spadła również stopa bezrobocia wśród mężczyzn (z 4,4% do 4,3%).

Najniższą stopę bezrobocia we wszystkich krajach UE odnotowano w Czechach (2,4%) oraz na Malcie i w Niemczech (po 3,5%). Najwyższą natomiast zaobserwowano w Grecji (20,8% – dane za styczeń) oraz w Hiszpanii (16,1%).

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły