Bieg narciarski w Biskupicach

01.02.2017

Bieg narciarski w Biskupicach

29 stycznia na trasach biegowych w Biskupicach konkurowali biegacze m.in. z Gliwic, Częstochowy, Warszawy, Tarnowskich Gór oraz z okolicznych miejscowości. Zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 8 km.

Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali: Wiktor Kotas z Częstochowy (kat. do 16 lat; czas:0:43:55), Mateusz Gocyła z Postępu (17-39; 0:27:28) oraz Sławomir Sikora (40 lat i więcej) z Jura Skating Częstochowa, który ośmiokilometrowy dystans pokonał najszybciej, czyli w 27 minut i 8 sekund.

Na tym dystansie wśród kobiet najlepsze były: (do 16 lat) Lena Kubisa z Gliwic (1:25:28), (17-39 lat) Agnieszka Zimoń z AKN Ratrak Częstochowa (1:02:10) oraz (40 lat i więcej) najszybsza kobieta – Patrycja Blińska-Seweryn z Tarnowskich Gór, która ukończyła bieg z czasem 0:43:1.

Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale i ciepły posiłek, a zwycięzcy puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów: Callida i SCOUT Fitness Club.

Imprezę pod patronatem wójta Tomasza Kucharskiego zorganizowała Gmina Olsztyn i Miasto Sportu przy współpracy z GOSiR w Olsztynie, Klubem Narciarskim “Ratrak”, Jurajską Grupą GOPR, KLA Zabiegani Częstochowa i Stajnią Biały Borek.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły