Bilety do teatru za…  350 groszy

17.05.2019

Bilety do teatru za… 350 groszy

Po raz piąty świętować będziemy Dzień Teatru Publicznego. W tym roku w akcji „Bilety do teatru za 350 groszy” organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego udział weźmie ponad 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast! Wśród nich będzie oczywiście częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza.

W ramach akcji częstochowski teatr 22 maja zaprezentuje spektakl „Czyż nie dobija się koni”  w reżyserii Magdaleny Piekorz. Samą sprzedaż biletów za 350 groszy zaplanowano natomiast na sobotę, 18 maja. Rozpocznie się ona o godzinie 10.00. Liczba miejsc jest oczywiście ograniczona, jednak częstochowski teatr dla wszystkich, którym nie uda się kupić biletu za 350 groszy, przygotował niespodziankę.

Przy tej okazji przypominamy, że jedna osoba może kupić tylko dwa bilety. Uprawniają one wyłącznie obejrzenia spektaklu „Czyż nie dobija się koni?” prezentowanego 22 maja o godzinie 18.00. Teatr nie prowadzi rezerwacji na to przedstawienie – wejściówki można nabyć wyłącznie w kasie.

Pozostałe spektakle „Czyż nie dobija się koni?” w regularnej cenie zaplanowano na 23 maja (czwartek) o godz. 19.00 oraz 13 i 14 czerwca (czwartek, piątek) o godz. 19.00.

Ważnym aspektem tegorocznej akcji będzie próba pogłębienia wiedzy o tym, jakie czynniki wpływają na sukces teatru. Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć pilotażowe badanie w formie ankiety internetowej, które wystartuje również 18 maja. Ankieta dostępna będzie na stronie www.ocenteatr.pl oraz na stronach teatrów biorących udział w akcji.

 

Dzień Teatru Publicznego i akcja „Bilet do teatru za grosze” to nie tylko ukłon w stronę widzów, dla których czynimy teatr bardziej dostępnym, ale też próba zwrócenia uwagi, że teatry działające w określonych warunkach, miejscach i społecznościach tworzą wielką, wyjątkową w skali świata, sieć. W Polsce działa obecnie 121 teatrów publicznych, które coraz częściej stają się przestrzeniami debaty, miejscami, w których prowadzone są aktywności społeczne, obywatelskie i edukacyjne. To wykracza daleko poza autonomię artystyczną i lokalność.

Pomysł akcji “Bilet do teatru za grosze” zrodził się w 2015 roku, kiedy teatr publiczny w Polsce świętował 250-lecie istnienia. Majowe wydarzenie, w które zaangażowało się wówczas 100 teatrów publicznych z całej Polski, było jednym z najważniejszych punktów obchodów. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów – także, a może przede wszystkim, tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale.

Szczegółowe informacje na temat akcji oraz wszystkich spektakli „granych za grosze” znajduje się na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” finansowana jest z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły