Blisko dwumiesięczna zbiórka krwi

24.12.2017

Blisko dwumiesięczna zbiórka krwi

Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KMP w Częstochowie był współorganizatorem akcji ,,Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. Trwająca blisko dwa miesiące inicjatywa objęła swoim zasięgiem cały teren powiatu częstochowskiego.

– Trwająca od 23 października do 15 grudnia akcja ma na celu między innymi propagowanie w niesieniu pomocy poprzez łagodzenie deficytu krwi w bankach krwi i placówkach służby zdrowia oraz wzmocnienie pozytywnego wizerunku funkcjonariuszy publicznych – podkreśla st. sierż. Kamil Sowiński, prezes policyjnego klubu honorowych dawców krwi. – Dodatkowo w tym roku nasz klub przy okazji udziału w akcji, zorganizował zbiórkę czekolad oraz produktów dla potrzebujących dzieciaków. Przy okazji przekazania upominków na pewno odbędzie się również prelekcja prewencyjna wraz ze specjalnym pokazem zorganizowanym przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie – zaznacza st. sierż. Kamil Sowiński.

Warto zaznaczyć, że klubowicze nie tylko dzielnie oddają krew dla osób potrzebujących, ale często biorą udział w innych akcjach charytatywnych. – Ostatnio nasza klubowiczka Monika Zając- Sowińska oddała swoje piękne długie włosy dla fundacji Rak’n’Roll, które zostaną wykorzystane na peruki dla osób chorujących na raka. Wielu z naszych klubowiczów uczestniczyło w akcji #TakDlaMisi, która ma na celu zebranie maskotek i pieniędzy dla potrzebujących dzieci. Poza tym startujemy w zwodach sportowych, podczas których staram się propagować nie tylko zdrowy styl życia, ale również nasze idee. To tylko kilka z naszych inicjatyw – wylicza st. sierż. Kamil Sowiński.

Więcej o działalności klubu można dowiedzieć się z profilu HDK PCK KMP Częstochowa na Facebooku.

 

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły