Bolesław Chrobry w roli głównej

16.04.2022

Bolesław Chrobry w roli głównej

Nauka wcale nie musi być nudna – udowodnili to uczestnicy powiatowego konkursu, którego bohaterem był Bolesław Chrobry. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji i ciekawostek na temat pierwszego króla Polski. Kreatywnych pomysłów było mnóstwo! W sumie do organizatorów wpłynęło ponad sto prac.

W Szkole Podstawowej nr 16 im. Bolesława Chrobrego trwają intensywne przygotowania do wyjątkowego święta – 26 kwietnia placówka będzie obchodzić dzień patrona. Jakiś czas temu ogłosiła więc konkurs dla uczniów z Częstochowy i powiatu. Był on podzielony na dwie kategorie wiekowe. Uczniowie klas IV-VI mieli wykonać kreatywną prezentację w formie lapbooka, a uczniowie klas VII-VIII prezentację multimedialną. Bohaterem miał być oczywiście Bolesław Chrobry. – Konkurs miał na celu pogłębić wiedzę na temat czasów i życia pierwszego koronowanego króla Polski Bolesława Chrobrego, a także zainspirować uczniów do poszerzenia wiedzy z historii pierwszych Piastów – mówi Agnieszka Trzeciakowska, polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 16. – Konkurs pomógł również rozwinąć zainteresowania historyczne i literackie uczniów. Dzięki niemu doskonalili oni umiejętności tworzenia prezentacji multimedialnej z wykorzystaniem grafiki komputerowej, a także rozwijali twórcze myślenie, innowacyjność, kreatywność oraz samodzielność w niebanalnych działaniach – dodaje.

W sumie uczniowie przygotowali ponad 100 prac – 86 to lapbooki, a 38 to prezentacje multimedialne. Jury stanęło przez nie lada wyzwaniem.

Ostatecznie w kategorii klas IV-VI nagrodzono:

I miejsce: Urszula Mszyca
Szkoła Podstawowa nr 12 w Częstochowie

II miejsce: Kacper Adamus
Szkoła Podstawowa nr 16 w Częstochowie

III miejsce: Aleksandra Rakowska
Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie

Wyróżnienia:

Jakub Perlak
Szkoła Podstawowa nr 12 w Częstochowie

Bernadetta Treścińska
Szkoła Podstawowa nr 16 w Częstochowie

Ponadto Prezes Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej oddział w Częstochowie przyznał nagrodę specjalną. Trafiła ona do Tymoteusza Kłosa ze Szkoły Podstawowej w Nieradzie.

W kategorii klas VII-VIII nagrodzono:

I miejsce: Piotr Borkowski
Szkoła Podstawowa nr 16 w Częstochowie

II miejsce: Kamil Jankowski
Szkoła Podstawowa im. Stefana Okrzei w Mykanowie

III miejsce: Adam Proniewicz
Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie

ex aequo

III miejsce: Tymon Masłowski
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Częstochowie

Wyróżnienia:

Anna Grabarek
Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Mstowie

Ewa Wawszczak
Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach

Wszystkie nagrodzone osoby i ich opiekunowie zostaną zaproszeni na uroczystość Dnia Patrona Szkoły Bolesława Chrobrego, która odbędzie się 26 kwietnia. Wtedy także zostaną wręczone nagrody i podziękowania. Konkurs był organizowany pod patronatem prezydenta miasta.

  • kg
Najnowsze artykuły