10.05.2018

Budowa kanalizacji w toku

W Koniecpolu w dzielnic Słowik trwa budowa kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej. W związku z tym występują utrudnienia na ulicach, bo wykonawca musiał wprowadzić ograniczenia ruchu drogowego. Dużym utrudnieniem jest też hałas związany z koniecznością wypompowania wód gruntowych i odwodnienia wykopów, w tym w szczególności na ulicy Przedmieście Niwa.

Kierowcy i piesi też muszą zachować szczególną ostrożność i dostosować się do wprowadzonych zmian. – Czas budowy sieci kanalizacyjnej w gminie wymaga od nas cierpliwości. Proszę mieszkańców o wyrozumiałość i zrozumienie, bo ta inwestycja pozwoli nam lepiej żyć i korzystać z podstawowej infrastruktury technicznej. Budowę kanalizacji realizujemy sukcesywnie w kolejnych dzielnicach. Nie sposób realizować kanalizacji we wszystkich miejscach jednocześnie. Musimy to rozłożyć w czasie. Plan realizacji kolejnych etapów mamy przygotowany wraz z dokumentacją projektową. Proces przygotowania takiej inwestycji i zabezpieczenia finansowania wymaga jednak czasu – powiedział burmistrz Ryszard Suliga.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i RPO WSL 2014-2020.

Inwestycja obejmuje następujące ulice: Klonowa, Przedmieście Niwa, Wąska (odcinek od ul. Klonowej do ul. Górnej) oraz osiedle mieszkaniowe przy Zespole Szkół (ulice: A. Fredry, M.Z. Gruszeckich, T. Boya-Żeleńskiego, Z. Krasińskiego, C.K. Norwida).

Wykonawcą inwestycji jest firma MAR-MONT P.W. Wiesław Maślanka z Chełma, a wartość umowy wynosi 7 629 690 zł brutto. Termin zakończenia zadania planowany jest na 31 października 2018 roku.

  • kg
  • zdj. UG Koniecpol
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły