Burmistrz Pajęczna potrącił 17-latka

25.07.2018

Burmistrz Pajęczna potrącił 17-latka

Siedzący za kierownicą Mitsubishi burmistrz Pajęczna potrącił 17-latka jadącego motorowerem. Mimo długiej reanimacji, życia nastolatka nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło we wtorek (24.07.) na skrzyżowaniu ulic Częstochowskiej i Długiej w Pajęcznie. –  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Mitsubishi – 45-letni mieszkaniec Pajęczna – skręcając w lewo, w ulicę Długą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście jadącemu ulicą Częstochowską w stronę Makowisk – mówi mł. asp. Marcin Pawełoszek, rzecznik prasowy policji w Pajęcznie.

Mimo długiej reanimacji, życia nastolatka nie udało się uratować. –  Przeprowadziliśmy badanie za zawartość alkoholu. Kierowca Mitsubishi był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu będą prowadzić śledztwo, które pomoże w ustaleniu przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – dodaje mł. asp. Marcin Pawełoszek.

Policjanci potwierdzają, że sprawcą wypadku był 45-letni burmistrz Pajęczna.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły