…by ratować zaniedbane nagrobki

31.10.2018

…by ratować zaniedbane nagrobki

Tradycyjnie pierwszego listopada w Częstochowie odbędzie się doroczna kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na Cmentarzach Kule i św. Rocha. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Liga Miejska.

Kwesta odbędzie się w uroczystość Wszystkich Świętych, w godz. 9-16, na cmentarzu Kule przy bramie głównej (wejście od ul. Fieldorfa- Nila) i przy wejściu od ul. Rolniczej (przy budynku administracji).
Na cmentarzu św. Rocha zbiórka będzie prowadzona obok kościoła, przy centralnej bramie od ul św. Jadwigi i przy wejściu od strony ul. Wręczyckiej.

W kweście biorą udział twórcy, dziennikarze, społecznicy i młodzież. Do tej pory udało się zebrać łącznie ponad 264 tys. zł, w wyniku czego odrestaurowano 17 zabytkowych grobów, w większości z końca XIX i XX wieku. Ostatnim efektem prac renowacyjnych jest pochodzący z początku XX wieku grób rodziny Piotrowskich, znajdujący się na Cmentarzu Kule.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły