07.05.2018

Był pijany. Spowodował groźny wypadek

Policjanci z Kłobucka wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w Lipiu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nietrzeźwy 36-latek kierujący oplem na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie uderzył w płot i garaż jednej z posesji. Ranni w wypadku kierowca i pasażer trafili do szpitala.

Jak ustalili policjanci z kłobuckiej drogówki, 36-letni obywatel Ukrainy, kierujący oplem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, następnie na pole, a po pokonaniu około 120 metrów uderzył w płot i garaż jednej z posesji. Po przebadaniu okazało się, że kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. W samochodem poza kierowcą podróżował pasażer, 34-letni obywatel Ukrainy. Mężczyźni trafili do szpitala. Stan kierowcy pozwolił na niemal natychmiastowe opuszczenie szpitala, natomiast pasażer w stanie ciężkimi nadal pozostaje pod opieką lekarzy. 36-latek po wyjściu ze szpitala został zatrzymany przez policjantów, a sąd zadecydował o umieszczeniu go w areszcie na okres 3 miesięcy.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły