Było bezpiecznie…

05.11.2018

Było bezpiecznie…

Od 31 października do 5 listopada trwała policyjna akcja “ZNICZ 2018”, w której uczestniczyli policjanci wydziałów ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. – W ciągu tych dni na częstochowskich drogach nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci zatrzymali 4 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu – mówi podkom. Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów.

W tym roku akcja “Znicz 2018” zaczęła się w środę, 31 października o godzinie 6.00. Zakończyła się natomiast 5 listopada, również o godzinie 6.00. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. Policjantów wspierali również funkcjonariusze straży miejskiej.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. – Odnotowaliśmy 103 kolizje. Jest to spadek, jeśli porównać tę liczbę z danymi z roku ubiegłego, kiedy kolizji było 138. W 2017 roku doszło też do 6 wypadków, w których rannych zostało 6 osób – wylicza podkom. Marta Ladowska.

W tym roku spadła także liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wypływem alkoholu. Mundurowi przeprowadzili przeszło 1 tys. kontroli stanu trzeźwości kierujących. W tym roku zatrzymano 4 nietrzeźwych kierujących, a w 2017 roku aż 8.

– Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy – podsumowuje.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły