Były sponsor Włókniarza nie żyje

09.01.2018

Były sponsor Włókniarza nie żyje

Były sponsor Włókniarza Częstochowa – Artur Sukiennik – nie żyje. Przyczyną śmierci były problemy z sercem.

Kłopoty byłego sponsora Włókniarza ze zdrowiem zaczęły się kilka lat temu. Najpierw złamał nogę, później zachorował na sepsę. W ostatnim czasie natomiast przeszedł operację zastawki serca.

Artur Sukiennik przez wiele lat wspierał finansowo częstochowski Włókniarz. To za jego sprawą do klubu trafili Grigorij Łaguta, Emil Sajfutdinow czy Michael Jepsen Jensen. W 2013 roku częstochowski zespół otarł się o medale mistrzostw Polski. Była to jednak niezwykle kontrowersyjna postać. Mimo że był tylko sponsorem, traktowano go jak prezesa i właściciela klubu.

Był związany z firmą paliwową K.J.G. Company. Jego “kariera” w częstochowskim żużlu zakończyła się, gdy funkcjonariusze CBA i ABW zatrzymali sześć osób podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się tzw. praniem pieniędzy i oszustwami podatkowymi w zakresie obrotu paliwami. Wśród zatrzymanych był właśnie Artur Sukiennik, któremu postawiono zarzut kierowania grupą przestępczą.  Na tych interesach Skarb Państwa miał stracić 250 milionów złotych.

Artur Sukiennik zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek (8.01. na 9.01.) w Warszawie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek (11.01.) o godzinie 14.00 w kościele w Mykanowie.

  • kg

Do wyborów samorządowych zostało kilka dni. Oprócz prezydenta wybierać będziemy również naszych reprezentantów, którzy zasiądą w Radzie Miasta. Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 19 października.

Na kandydatów, którego komitetu zamierzacie oddać swój głos?

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły