Były wójt z wyrokiem

19.03.2020

Były wójt z wyrokiem

W częstochowskim sądzie zapadł wyrok przeciwko byłemu wójtowi gminy Panki Bogdanowi P. Prokuratura zarzuciła P. składanie fałszywych zeznań. Proces wójta był utajniony.

Chodzi o głośną sprawę z 2016 roku, kiedy do sieci trafiły filmiki przedstawiające P. lub osobę bardzo do niego podobną m.in. masturbującą się przed kamerą. Były wójt twierdził, że nagrania zostały sfałszowane. Filmik trafił do sieci we wrześniu 2016 roku. W gminie zawrzało. Bogdan P. napisał wtedy na Facebooku: „(…) otrzymałem przez portal społecznościowy wiadomość od osoby, która na tymże portalu była zarejestrowana pod nazwą profilu Antonina Johnson. Z wiadomości dowiedziałem się, że pani Antonina Johnson jest w posiadaniu filmu z moim udziałem, na którym widać jakobym rzekomo masturbował się przed 8- letnią dziewczynką. Początkowo myślałem, że to jakiś obrzydliwy żart i zbagatelizowałem sprawę, lecz po chwili nadeszła kolejna wiadomość o treści: „płacisz za to 100 000 zł albo wkrótce umrzesz!”(…) szantażysta/-ka przesłał mi film, na którym była moja zniekształcona twarz oraz jakaś sylwetka męska przedstawiona w dwuznacznej sytuacji”. Wójt złożył na policję doniesienie: jedno o nielegalnym utrwalaniu i rozpowszechnianiu filmów bez zgody i wiedzy osoby zainteresowanej, drugie w sprawie szantażu.
Bogdan P. twierdził, że na filmiku w sytuacji intymnej znajduje się osoba do niego podobna. Śledztwo wykazało, że złożył nieprawdziwe zeznania jako świadek w prokuraturze.
– P. został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata tytułem próby oraz grzywnę 50 stawek po 20 złotych – wyjaśnia s. Dominik Bogacz, rzecznik prasowy SO w Częstochowie.
P. ma takźe pokryć koszta sądowe.

  • bea
Najnowsze artykuły