Charytatywnie dla Angeliki i Antosia

26.02.2019

Charytatywnie dla Angeliki i Antosia

Dzielnicowy z myszkowskiej komendy zaangażował się w organizację charytatywnego biegu. Celem tego sportowego przedsięwzięcia było finansowe wsparcie leczenia dwóch małych mieszkańców gminy Żarki. Mł. asp. Paweł Biedroń już nie po raz pierwszy bierze udział w sportowych akcjach na rzecz osób wymagających specjalistycznego, bardzo często kosztownego leczenia.

Pomysł zorganizowania w Jaroszowie biegu charytatywnego na rzecz Angeliki i Antosia, pojawił się podczas “Biegu z Żarkami”. To już czwarta tego typu inicjatywa w gminie, w którą mocno zaangażował się dzielnicowy myszkowskiej komendy mł. asp. Paweł Biedroń.

We wsi Jaroszów, dzięki licznie zgromadzonym biegaczom oraz dopingującej ich publiczności, mimo niskiej temperatury, atmosfera było bardzo gorąca. Bieg rozpoczął się o godzinie 10.00 i prowadził malowniczą trasą Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 lub 10 kilometrów. Na starcie stanęło blisko 100 biegaczy.

Wszyscy sportowcy otrzymali pamiątkowe medale. Uroczystościom towarzyszyły dodatkowe atrakcje, takie jak loterie, zabawy oraz pokaz sprzętu policyjnego. Najmłodsi mieli także okazję zrobić sobie zdjęcia z maskotką śląskiej policji – psem Sznupkiem.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły