Charytatywny rajd rowerowy

25.04.2019

Charytatywny rajd rowerowy

Cel był prosty – przejechać na rowerze ponad 2000 kilometrów i zebrać środki na organizację rajdów dla osób z niepełnosprawnością oraz zakup niezbędnego sprzętu (handbików i trójkołowców). Takiego wyzwania podjął się Tomasz Boryński. Wspomagali go również inni miłośnicy jednośladów. Na trasie rowerowego maratonu z Niemiec do Polski znalazła się także Częstochowa.

W ramach akcji „Rowerowa Odyseja Dobroci”, jej pomysłodawca Tomasz Boryński, przejechał 2000 km z południowo-zachodnich Niemiec (start z Bad Kreuznach), przez Czechy do Polski. Na trasie przejazdu znalazły się m.in. Frankfurt nad Menem, Karlowe Wary, Praga, Brno, Ostrawa, Kraków, Łódź, Warszawa, Toruń i Malbork. Do Częstochowy rowerzysta – społecznik dotarł 14 kwietnia, natomiast w czwartek 18 – zakończy swoją „odyseję” w Gdyni. Na wybranych odcinkach towarzyszyli mu inni rowerzyści – nie brakowało również tych z niepełnosprawnościami. Do rajdu bowiem można było dołączyć w dowolnym momencie przejazdu.

Akcja miała na celu zbiórkę środków na organizację rajdów rowerowych dla osób z niepełnosprawnością oraz zakup niezbędnego sprzętu (handbików i trójkołowców). Zakupiony dzięki środkom ze „zrzutki” sprzęt gdyńska Fundacja chce wykorzystywać nie tylko podczas rowerowych wyjazdów, ale także udostępniać go osobom z niepełnosprawnościami, które chciałyby wyjść z czterech ścian, spróbować jazdy oraz poprawić psychiczną i fizyczną formę, potrzebną w pokonywaniu codziennych wyzwań. Osoby chcące wesprzeć przedsięwzięcie mogą to jeszcze zrobić poprzez serwis  zrzutka.pl. Szczegóły znajdują się na stronie: https://rowerowaodyseja.pl/aktualnosc/1760

Organizatorem akcji charytatywnej była Fundacja Podróże Bez Granic: https://www.podrozebezgranic.pl

 

  • Katarzyna Gwara
  • zdj.: Tomasz Boryński na trasie rajdu w Częstochowie (fot. z profilu "Tomek Na Rowerze")
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły