Chcesz posłuchać o “Krainie złotych kłamstw”? Przyjdź do OPK

28.01.2022

Chcesz posłuchać o “Krainie złotych kłamstw”? Przyjdź do OPK

Ośrodek Promocji Kultury zaprasza na spotkanie z częstochowianką Anną Górną, autorką kryminału “Kraina złotych kłamstw”. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 28 stycznia, na godzinę 19.00.

Debiutancka powieść kryminalna „Kraina złotych kłamstw” Anny Górnej ukazała się nakładem wydawnictwa
“Czwarta Strona”. Częstochowska autorka – obecnie zamieszkała w Szwajcarii – opisuje w niej historię byłego policjanta Piotra Sauera, który wyemigrował do tego alpejskiego kraju. Obok wciągającej fabuły – czego po literaturze gatunkowej można się spodziewać – “Kraina złotych kłamstw” to opowieść o zgubnej sile uprzedzeń wobec ludzi skazanych na infamię przez opinię publiczną bez wyroku, ale i przezwyciężaniu własnych lęków i nadziei na nowy początek – mimo przeszłości, która próbuje dopaść nas w najmniej oczekiwanym momencie…

Bardzo lubiany wśród zwolenników literatury gatunkowej autor kryminałów Wojciech Chmielarz mówi o tym debiucie z entuzjazmem: “Kraina złotych kłamstw” to rewelacyjny kryminał. Ile tutaj jest dobra! Górna z przytupem wkracza w ten nasz kryminalny półświatek.

Urodzona w naszym mieście Anna Górna jest prawniczką po Uniwersytecie Wrocławskim. Mieszka i pracuje w Szwajcarii – specjalizuje się w negocjacjach biznesowych w branży farmaceutycznej. W 2018 roku ukończyła kurs pisania powieści Miasta Literatury UNESCO w Krakowie.

Spotkanie autorskie w Ośrodku Promocji Kultury przy ul. Dąbrowskiego 1 odbędzie się 28 stycznia o godz. 19.00. Rozmowę poprowadzi Beata Cichoń z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta.

Przypominamy, że w OPK obowiązują określone zasady sanitarne. Przede wszystkim należy zasłaniać usta i nos, zdezynfekować dłonie oraz zachować bezpieczny dystans. W instytucji obowiązuje także limit osób, mogących przebywać w niej w tym samym czasie. Szczegóły tych zasad można poznać na podstronie ,,Wytyczne dla odwiedzających”.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły