Chcesz się zaszczepić przeciwko grypie? Możesz to zrobić bezpłatnie

27.12.2021

Chcesz się zaszczepić przeciwko grypie? Możesz to zrobić bezpłatnie

Magistrat przypomina, że każda pełnoletnia osoba może skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Są one prowadzone tylko do wyczerpania stanów magazynowych Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Według informacji Ministerstwa Zdrowia wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciwko grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień. Szczepienia są wykonywane przy użyciu szczepionki przeciwko grypie dedykowanej na sezon 2021/2022 do dnia 31 marca 2022 r. lub do wyczerpania stanów magazynowych Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Nie ma jednak gwarancji, że wszystkie chętne osoby zostaną zaszczepione, ponieważ liczba dostępnych szczepionek będzie ograniczona. Dostępność szczepionek w danym punkcie będzie też uzależniona od terminów dostaw z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Więcej informacji oraz mapa punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

  • kg
Najnowsze artykuły