Chciał dać na “dobrą kolację”

07.08.2018

Chciał dać na “dobrą kolację”

Policjanci z Kłomnic zatrzymali 46-latka podejrzanego o znęcanie się nad żoną. W trakcie interwencji mężczyzna proponował mundurowym, że jeżeli puszczą go wolno, to on odwdzięczy się, wręczając im 400 zł. Pieniądze miały być na… „dobrą kolację”. Policjanci nie dali się namówić, a zatrzymany, oprócz zarzutu związanego z przemocą domową, groźbami i próbą wpłynięcia na świadków, musi się też liczyć z odpowiedzialnością za przestępstwo korupcyjne.

Kilka dni temu oficer dyżurny z Kłomnic otrzymał informację o awanturze domowej. Jak ustalili mundurowi, między małżeństwem doszło do kłótni, w trakcie której 46-latek był agresywny, zaatakował kobietę i uderzył ją w głowę. W toku wykonywanych czynności okazało się, że to już nie pierwsza awantura wszczęta przez podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie doprowadzenia do jednostki policji próbował przekupić funkcjonariuszy. Obiecywał im, że jeżeli puszczą go, to da im za to 400 zł. Mundurowi nie dali się namówić na taką propozycję.

46-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, gdzie usłyszał zarzut obietnicy wręczenia funkcjonariuszom korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności służbowych. Śledczy z Kłomnic zebrali również materiał dowodowy, który pozwoli na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną od kilku miesięcy, gróźb karalnych wypowiadanych pod adresem świadków i próby wpłynięcia na ich zeznania.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i nakazu opuszczenia domu.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły